Czeladź: różańcowe spotkanie ze św. Józefem

Data dodania: 2021.10.20

Październikowe nabożeństwo ku czci św. Józefa, celebrowane każdego 19. dnia miesiąca, w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi–Piaskach, było poświęcone modlitwie różańcowej.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia próśb i podziękowań przyniesionych do Opiekuna św. Rodziny przez ks. proboszcza Józefa Handerka. Następnie kapłan odczytał modlitewne wezwania ku czci ukrytego życia św. Józefa z Jezusem i Maryją.

Kolejnym punktem spotkania był różaniec św. Józefa. Ks. Handerek odmówił także z wiernymi pięć westchnięć do św. Józefa. Całość spotkania zwieńczyła koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Mariusza Trąby, który wygłosił homilię.

Dodajmy, że o oprawę muzyczną, zarówno podczas nabożeństwa ku czci św. Józefa, jak i Eucharystii, zadbał ks. prof. Paweł Sobierajski z przyjaciółmi z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Po liturgii każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy różaniec.