Olkusz: czuwanie przed Niedzielą Chrystusa Króla

Data dodania: 2021.11.22

20 listopada w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu, po Mszy św. wieczornej odbyło się czuwanie wspólnoty KOL 3, 2-3 przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ramach tego modlitewnego spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, pieśni, medytacje, słowo Sióstr z Karmelu Ducha Świętego, a pod koniec konferencja Ks. Grzegorza Woszczka – opiekuna Wspólnoty KOL 3, 2-3 – który dziękował Chrystusowi za to, że jest Królem.

Ks. Woszczek mówił: - Jezus chce być widzialny w Tobie. Chce być widzialny w Twoim życiu, w Twoim postępowaniu, bo Jego Królestwo jest inne…, bo Chrystus nie jest takim królem jak ziemscy władcy…, Chrystus chce panować w sercach ludzi. - Czuwanie zakończono Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Siostry z Karmelu Ducha Świętego mówiły o swojej Wspólnocie, gdzie służą poprzez intensywną modlitwę, wsłuchiwanie się w Słowo Boże, wsłuchiwanie się w to, co mówi Bóg i towarzyszenie innym - towarzyszenie w poznawaniu Boga i poznawaniu siebie. Przygotowują też pokoje w domu rekolekcyjnym, obiady i starają się sprawić, by to było miejsce gościnne, świadcząc także o obecności Ducha Świętego między nami. Organizują też u siebie Szkołę Modlitwy.

„Wierzymy, że Duch Święty nas poprowadzi i będzie nas coraz więcej” – dodała jedna z Sióstr. Przybyłe Siostry podzieliły się też piosenką, wielbiąc nią Jezusa. Prosiły również o wsparcie modlitewne i finansowe, a także o pomoc osób dysponujących czasem. Siostry żyją z jałmużny, remontują też dom, który przystosowują do celów swojej Wspólnoty.

Wsparcia finansowego można udzielić Wspólnocie Sióstr Karmelu Ducha Świętego na konto:

Odbiorca: Wspólnota Sióstr Karmel Ducha Świętego
ul. Grzybowa 26, 42-311 Żarki Letnisko
WspolnotaSiostr@KarmelDuchaSwietego.pl
www.KarmelDuchaSwietego.pl

Tytuł wpłaty: Darowizna
Numer rachunku bankowego: 84 8279 0000 0128 5772 2001 0001 (Bank Spółdzielczy w Myszkowie)
SWIFT(BIC CODE): POLUPLPR
PL 84 8279 00000128 5772 2001 0001

Można też wpłacić przelewem poprzez stronę internetową Wspólnoty: https://karmelduchaswietego.pl/wesprzyj-wspolnote/
 

tekst i zdjęcia: Tomasz Wilczyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.