Strzemieszyce: Orszak Trzech Króli

Data dodania: 2022.01.07

Orszak Trzech Króli jest to forma obchodzenia Uroczystości Objawienia Pańskiego. W wielu miastach Polski 6 stycznia ludzie włączają się w barwne korowody, podczas których przedstawiane są sceny biblijne.

W tym roku po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w „Strzemieszyckim Orszaku Trzech Króli”. Rozpoczęliśmy Mszą św. w Bazylice a następnie ruszyliśmy na trasę orszaku. Podczas drogi zatrzymywaliśmy się kilkakrotnie m.in. po to aby wysłuchać mądrości aniołów, włączyć się w walkę dobra ze złem, a także odbyć wizytę w pałacu Heroda.

Razem z  Królami wszyscy przybyliśmy do szopki, gdzie Mędrcy złożyli dary i pokłonili się dzieciątku Jezus. Pogoda nas  nie rozpieszczała ponieważ wiał silny wiatr i momentami sypał drobny śnieg jednak narodzenie Pana i radość z jego objawienia rozświetliła mroczną pogodę i wszyscy pełni radości przeszliśmy trasą orszaku.

Po powrocie mieliśmy możliwość posilić się pyszną zalewajką, tradycyjnym chlebem ze smalcem i ogórkiem, napić się ciepłej herbaty oraz poczęstować ciastem i cukierkami. Św. Mikołaj ponownie rozdawał dzieciom prezenty którymi były słodkości, a najpiękniej przebrani otrzymali specjalne dyplomy i nagrody.

Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w orszaku szczególnie licznie przybyłym dzieciom i młodzieży którzy przebrali się specjalnie na tę okazję.

Nasze podziękowania kierujemy do  wszystkim którzy wsparli organizację Orszaku: dziękujemy Księżom, Siostrą Pasjonistkom, Panu Organiście, Kołu gospodyń, rodzinom naszej parafii, wszystkim którzy włączyli się w odgrywanie scen biblijnych oraz wszystkim uczestnikom bez których nie byłoby dzisiejszej uroczystości.

Organizatorzy