Olkusz: koncert bożonarodzeniowy w MOK

Data dodania: 2022.01.11

9 stycznia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Bożonarodzeniowy, na który zapraszał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz - Roman Piaśnik. Burmistrz, razem z dyrektorem MOK Olkusz Marcinem Wierciochem, rozdał nagrody laureatom V Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Na wydarzeniu obecny był także dziekan dekanatu olkuskiego - ks. Henryk Chmieła. Laureaci Konkursu wystąpili podczas Koncertu, a następnie kolędy wykonywał zespół Maximilianum, który od kilkudziesięciu już lat wzbogaca muzycznie Msze Św. w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu, dając też koncerty (w różnym składzie osobowym) i biorąc udział, z sukcesami, w festiwalach twórczości religijnej.

Konferansjerem podczas występu zespołu był, grający też na gitarze i śpiewający, Łukasz Węglarz. Piękne wykonania kolęd – w tym utworu autorstwa Ł. Węglarza - sprawiły, iż było to wyjątkowe przeżycie duchowe.

tekst i zdjęcia: Tomasz Wilczyński