Sosnowiec: Modlitwa do św. Rity na Niwce (zapowiedź)

Data dodania: 2022.01.21

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce zaprasza w sobotę 22 stycznia oraz każdego 22. dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych.

Zachęcamy do wypisywania intencji modlitewnych (próśb, podziękowań, przebłagań), które będą odczytywane podczas nabożeństwa. Na zakończenie nabożeństwa będą poświęcane róże, które są symbolem kultu św. Rity.

Można przynieść swoje róże, a także będzie możliwość nabycia w przedsionku kościoła przed Mszą św. o godz. 17.00.

ks. Konrad Mruk

Modlitwa do św. Rity

Święta Rito, posłuszna córo swoich rodziców, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, doświadczająca okrucieństw nienawiści rodowej, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana!

Ty znasz ludzi oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mojego serca. Bezgraniczna ufność w moc twego orędownictwa prowadzi mnie do ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom w rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących cię z wiarą. Nie opuszczaj także mnie w mojej wielkiej potrzebie...

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony Jezusa. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.