Katedra: Msza o pokój na Ukrainie (zapowiedź)

Data dodania: 2022.01.25

Najbliższa środa (26.01.2022) w Kościele w Polsce jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Bp Grzegorz Kaszak odprawi w tej intencji Mszę świętą w sosnowieckiej Katedrze w środę (26.01.2022) o godz. 8:00.

Prosimy o modlitwę w tej intencji podczas parafialnych nabożeństw oraz o dołączenie jednego z poniższych wezwań do modlitwy wiernych podczas Eucharystii:

Módlmy się w intencji wszystkich zaangażowanych w aktualną sytuację na Ukrainie o poddanie się Duchowi Świętemu oraz owocny i skuteczny dialog prowadzący do porozumienia i zażegnania niebezpieczeństwa działań wojennych.

Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię Boże, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny.