Sosnowiec: Droga Krzyżowa ulicami miasta

Data dodania: 2022.04.01

W piątek IV tygodnia Wielkiego Postu wierni parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu oraz okolicznych parafii wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami Sosnowca. Mszy poprzedzającej wydarzenie przewodniczył bp Grzegorz Kaszak

Bp Kaszak w homilii przypomniał zebranym jaki jest cel ich modlitewnej drogi:

- Pójdziemy ulicami naszego miasta aby zaświadczyć, że my do Pana Jezusa się przyznajemy. Będziemy rozważać Mękę i Śmierć naszego Pana na Krzyżu. W ten sposób niejako przywołamy wydarzenia, które miały miejsce ponad 200 lat temu. Wtedy też Chrystus dźwigał Krzyż, idąc ulicami swojego ukochanego miasta. – zauważył sosnowiecki ordynariusz.

Rozważania odczytywanie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej przygotował ks. Michał Surma – wikariusz parafii pw. św. Tomasza.

Krzyż niosły na zmianę poszczególne wspólnoty parafialne oraz stany: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Sosnowcu, kobiety, mężczyźni, Liturgiczna Służba Ołtarza, młodzież, studenci, Rycerze Kolumba, Hospicjum św. Tomasza, Domowy Kościół oraz księża.

Zakończenie nabożeństwa miało miejsce w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Sosnowcu (oo. Pallotyni).

Tegoroczna Droga Krzyżowa parafii św. Tomasza została wznowiona po dwóch latach przerwy z racji trwającej pandemii.

Już w niedzielę 3 kwietnia zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżową ulicami Sosnowca. Rozpocznie się ona o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP, a zakończy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Jagiellońskiej.

Ks. Przemysław Lech