Konkurs na replikę pomnika powstańców śląskich (wyniki)

Data dodania: 2022.05.10

Sosnowiec, dn. 10 maja 2022 r.

Protokół wyników
Diecezjalnego konkursu plastycznego
w roku 100. rocznicy przyłączenia
Górnego Śląska do Polski na

Replikę pomnika Powstańców Górnego Śląska w Sosnowcu

dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
w roku szkolnym 2021/2022

Diecezjalny konkurs plastyczny na Replikę pomnika Powstańców Górnego Śląska w Sosnowcu, którego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

W dniu 10 maja 2022 r. komisja w składzie: ks. Michał Borda (Wydział Katechetyczny), Katarzyna Wanic (Urząd Miasta Sosnowiec), Wojciech Skiba (Urząd Miasta Sosnowiec), Dorota Szewczyk (CDN Sosnowiec), Paweł Matyszkiewicz (RODN „WOM” Katowice), Elżbieta Czernik (CKZiU Sosnowiec), Mariola Sochańska (Szkolne Kluby Historyczne im. Armii Krajowej), s. Honorata Niemiec (Karmelitanka Dzieciątka Jezus), ks. Tomasz Zmarzły (Archiwum Diecezji Sosnowieckiej), Anna Głowacz (ZSO nr 11 Sosnowiec), ks. Paweł Cicirko (IX LO Sosnowiec) oraz ks. Konrad Mruk (SP nr 15 Sosnowiec) wyłoniła zwycięzców konkursu:

Kategoria kl. I-IV szkoła podstawowa:

I miejsce: Maja Gryc, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 6 w Będzinie
II miejsce: Artur Orlikowski, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Górniczej
III miejsce: Adam Palonka, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 10 w Sosnowcu
Wyróżnienie: Maciej Niepsuj, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 39 w Sosnowcu

Kategoria kl. V-VIII szkoła podstawowa:

I miejsce: Karol Dziwisz, kl. V, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodzieńcu
II miejsce: Katarzyna Ratman, kl. V, Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej
III miejsce: Anna Wołczyk, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej
Wyróżnienie: Maria Filipek, kl. VII, Zespół Szkół w Jerzmanowicach

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: Mateusz Marek, kl. I, Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu
II miejsce: Marcel Ciepliński, kl. I, II Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu
III miejsce: Karol Pyrek, kl. III, Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej
Wyróżnienie: Wiktoria Pałka, kl. I, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody rzeczowe i dyplomy wszyscy uczestnicy oraz zwycięzcy mogą odebrać w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu, ul. Gospodarcza 14a po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym 519-512-816 od 14 maja 2022 r. do 31 maja 2022 r. w godz. od 9.00 do 12.00 (od wtorku do soboty).

Wystawa prac konkursowych:

15 maja - 21 maja 2022 r. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, ul. Gospodarcza 14.

22 maja - 29 maja 2022 r. w kościele pw. MB Bolesnej w Czeladzi, ul. Kościuszki 5.

Dofinansowano z budżetu
Województwa Śląskiego