Seminarium: za nami Dzień Otwartych Drzwi

Data dodania: 2022.05.12

7 maja 2022 roku wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego przeżywała "Dzień Otwartych Drzwi".  Z tej okazji do naszego Seminarium przybyła młodzież z diecezji sosnowieckiej i archidiecezji częstochowskiej, należąca do Liturgicznej Służby Ołtarza, bądź innych grup parafialnych wraz z księżmi opiekunami.

"Dzień Otwartych Drzwi" był również wspaniałą okazją do zobaczenia, jak wygląda Seminarium od środka, do spotkania się z klerykami oraz wspólnej modlitwy.

W ramach wydarzenia młodzieżą mogła w sposób ciekawy spędzić czas, uczestnicząc w różnego rodzaju grach i quizach przygotowanych przez kleryków oraz zwiedzić gmach Seminarium.

Punktem kulminacyjnym, była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Konrada Kościka - wicerektora WSD w Częstochowie.

Na zakończenie "Dnia Otwartych Drzwi" był czas na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i rozmowy.

tekst: kl. Artur Sulik
zdjęcia: