Ukraina: pomoc dla nowej parafii w Mohylowie Podolskim

Data dodania: 2022.05.20

Pomoc Diecezji Sosnowieckiej dla Ukrainy przybiera wiele form. Jedną z nich jest wsparcie dla nowo powstałej parafii pw. Nawiedzenia NMP w Mohylowie Podolskim.

Dzięki inicjatywie ks. Józefa Handerka - proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach udało się pozyskać dla nowego kościoła na Ukrainie niezbędne paramenty do sprawowania kultu.

Na apel ks. Handerka do przekazania nowych lub używanych paramentów liturgicznych odpowiedział bp Grzegorz Kaszak oraz proboszczowie: ks. Marek Bigaj (parafia pw. św. Stanisława BM w Sosnowcu) i ks. Mariusz Smętek (parafia pw. NSPJ w Wysokiej).

W liście wystosowanym przez sosnowieckiego ordynariusza do ks. Pawła Gryszaka - proboszcza parafii w Mohylowie Podolskim - czytamy, że Biskup razem z proboszczami przekazał w darze naczynia oraz szaty liturgiczne.

Przekazane przednioty trafią na Ukrainę pod koniec maja.

Ks. Przemysław Lech