Katedra: Msza z okazji X Światowego Spotkania Rodzin

Data dodania: 2022.06.26

Ks. Grzegorz Koss, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu w niedzielę 26 czerwca w sosnowieckiej katedrze odprawił Mszę świętą w intencji i z udziałem przedstawicieli wspólnot i ruchów odpowiedzialnych za formację rodzin. Modlił się, aby rodziny Kościoła sosnowieckiego żyły na co dzień powołaniem do życia rodzinnego.

Msza Święta w Sosnowcu miała miejsce w tym samym czasie, kiedy papież Franciszek zamykał Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie.

Jak mówił ks. Koss powołanie kojarzone jest głównie z osobami duchownymi. Tymczasem  jedną z form realizacji powołania jest małżeństwo i życie rodzinne, o czym ma przypominać motto X Spotkania Rodzin „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”. Jak zauważył kaznodzieja, w wyniku kryzysów i trudności wiele osób rezygnuje z realizacji powołania, zamiast szukać nowych sposobów jego realizacji.

Na zakończenie Mszy świętej przedstawiciele ruchów i wspólnot odebrali od ks. Grzegorza Kossa pisemne błogosławieństwo bp Grzegorza Kaszaka. Sosnowiecki ordynariusz w tym samym czasie brał udział w spotkaniu w Rzymie.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sosnowieckiej na czas Światowego Spotkania Rodzin przygotowało dodatkowe wezwania w intencji rodzin w modlitwie powszechnej do odczytywania podczas każdej Mszy św. Ponadto, aby zachować modlitewną łączność do parafii została rozesłana specjalna modlitwa Światowego Spotkania Rodzin do odczytywania na zakończenie Mszy św. lub nabożeństwa czerwcowego.

tekst: Mikołaj Wójtowicz
zdjęcia: Dominik Pyrek