Dąbrowa Górnicza: odpust Porcjunkuli (zapowiedź)

Data dodania: 2022.07.30

Kustosz  Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej serdeczne zaprasza na Uroczystą Sumę Odpustową wszystkich wiernych, a szczególnie niewiasty i dziewczęta z okazji dorocznej, diecezjalnej pielgrzymki dziewcząt i kobiet 2 sierpnia 2022 r. (wtorek).

Na uroczystość Odpustową zaproszeni są także przedstawiciele wszystkich parafii wraz z duszpasterzami, niewiasty zrzeszone w Kołach Gospodyń w strojach regionalnych i wszyscy czciciele NMP Anielskiej, a kapłani - do wspólnej koncelebry. Sumę odpustową o godzinie 11:00 odprawi ks. abp Józef Michalik, metropolita senior archidiecezji przemyskiej obrządku łacińskiego.

Hasłem tegorocznej uroczystości są słowa „Królowo Anielska Matko Pokoju! Do Ciebie Przychodzimy”.