Wakacyjny wyjazd Oazy Dzieci Bożych

Data dodania: 2022.07.23

Od 28 czerwca do 14 lipca odbywała się Oaza Dzieci Bożych, organizowana przez Ruch Światło - Życie. 45 dzieci wraz z  animatorami i z moderatorem oazy ks. Pawłem Kurczabem, przeżywało rekolekcje w Łostówce, koło Mszany Dolnej.

Każdy dzień Oazy był poświęcony jednej tajemnicy różańcowej. Oazowicze codziennie uczestniczyli w spotkaniach w grupie, gdzie dowiadywali się jak wzrastać w wierze na wzór wzrostu ziarenka fasolki. Prawie codziennie odbywała  się szkoła liturgii, podczas której uczestnicy zgłębiali wiedzę z zakresu liturgii i teologii, a także chwalili Boga podczas codziennego czasu przeznaczonego na śpiew.

Najważniejszym punktem każdego dnia była Msza Święta, w której dzieci aktywnie uczestniczyły, podejmując rozmaite posługi, takie jak czytanie czytań, śpiewanie psalmów, czy służba przy Ołtarzu. Nie brakowało czasu na wspólne, zabawy, gry planszowe i integrację. Codzienna popołudniowa rekreacja dostarczała dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i atrakcji. Uczestnicy między innymi wykonali prace plastyczne różnymi technikami, piekli własne bułki, uczestniczyli w zawodach sportowych, rozgrywali mecze piłki nożnej, a w upalny dzień grali w siatkówkę balonami napełnionymi wodą, co było powodem ogromnej radości i ekscytacji dzieci.

Kilka dni było poświęconych na wycieczki. Jedną z nich była górska wędrówka na Ćwilin. Innym razem dzieci zwiedzały Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Ulubionymi wycieczkami dzieci był wyjazd na basen do Limanowej, a także wyczekiwany Rabkoland. Każdego wieczoru był czas na wyciszenie, wspólną modlitwę i dziękczynienie Bogu za kolejny pięknie przeżyty dzień Oazy. Każdy dzień kończył się zawierzeniem Matce Boże poprzez wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

animatorka Iza