"Urodziny Matki Bożej" w Dąbrowie Górniczej

Data dodania: 2022.09.10

W święto Narodzenia NMP, 8 września, w Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.

W tym dniu uroczyście świętowano urodziny Maryi. W programie spotkania znalazło się wspólne śpiewanie pieśni maryjnych z udziałem Michała Fiuka – organisty z parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie-Syberce i Wojciecha Podsiadły – organisty z parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. Paweł Solecki – franciszkanin z Dąbrowy Górniczej-Gołonoga. Po Eucharystii przy śpiewie litanii loretańskiej wyruszyła procesja z pierwotnym obrazem NMP Anielskiej na pamiątkę przyniesienia w 1897 r. wizerunku Matki Bożej z Gołonoga do Dąbrowy.

Na zakończenie wypuszczono 100 balonów do nieba oraz każdy z uczestników mógł poczęstować się urodzinowym tortem babeczkowym. Wierni przynieśli w darze Matce Bożej kwiaty – róże. Zostały one pobłogosławione i ofiarowane Maryi.

tekst: ks. Tomasz Zmarzły
zdjęcia: Zbigniew Nobis