Sosnowiec: warsztaty opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Data dodania: 2022.09.20

Nowy rok szkolny pozwala nam doświadczać wzajemnej obecności. Wchodzimy w niego z zapałem i nowymi pomysłami. Jesteśmy pełni energii do działania. Zarówno dzieci, młodzież, jak i nauczyciele mogą się cieszyć wzajemną obecnością. Mogą się cieszyć jednością, a jak powiedział W. Kurtyka „tam, gdzie doświadczamy jedności, dotyka nas miłość”.

Takiej jedności i miłości potrzebuje każdy z nas. Pozwala ona pokonać trudności i przezwyciężyć kryzysy. W duchu jedności i miłości właśnie 20 września odbyły się warsztaty dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas, których głównym tematem była praca z trudną młodzieżą. Każdego dnia bowiem opiekunowie stają w obliczu wyzwań i trudności. Chcą otrzeć każdą łzę. Pragną nieść uśmiech. Przywracać nadzieję. Ukazują w ten sposób drogę miłości. Dzięki wzajemnemu wsparciu opiekunów i Caritas Diecezji Sosnowieckiej ta miłość staje się z każdym dniem doskonalsza.

Warsztaty stanowiły niesamowitą okazję, nie tylko do doświadczenia wzajemnej obecności i podniesienia umiejętności. Spotkanie to umożliwiło wymianę pomysłów i doświadczeń, a także pozytywnej energii. Dzięki takim spotkaniom plany w dzieleniu się miłością mogą stać się jednością.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.