Chechło: poświęcenie ołtarzy i ambony

Data dodania: 2023.09.04

W czasie odpustu parafialnego ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chechle ks. bp Grzegorz Kaszak poświęcił odnowione dwa ołtarze boczne i wiszącą ambonę.

- Dzisiaj, gdy rozważamy tajemnicę jej narodzin i dziękujemy za odnowione ołtarze i ambonę w naszej świątyni – prosimy o odnowienie w nas pragnienia powrotu do Ołtarzy Pańskich. Niech dla nich rodzi się dla nas moc i orzeźwienie w codziennych trudach - mówił ks. Marek Szeląg, proboszcz parafii.

Dotacje pozyskano, dzięki działaniom minister Agnieszki Ścigaj, Jacka Osucha, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Andrzeja Wójcika, radnego województwa małopolskiego oraz Norberta Bienia, wójta gminy Klucze. Proboszcz podziękował także Ewie i Jackowi Chaberkom, którzy ofiarowali środki materialne, Justynie Białaś i Józefowi Kaczmarczykowi, radnym gminy, a także wszystkim parafianom za pomoc materialną.

- Szanowi Państwo, bez waszej życzliwości i materialnej pomocy parafia nie byłaby w stanie zrealizować tak kosztownych inwestycji. Jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać” właśnie za to, że to dziedzictwo naszych praojców nie ulega zniszczeniu. Następnym pokoleniom przekazujemy to, co zostawili nam w darze ojcowie - powiedział ks. Marek Szeląg.

Pozyskano już kolejne środki finansowe. W planach jest malowanie kościoła.

tekst i zdjecia: Mikołaj Wójtowicz