Czeladź: odpust ku czci Świętych Archaniołów

Data dodania: 2023.09.25

24 września wspólnota parafii pw. Świętych Archaniołów w Czeladzi-Piaskach obchodziła uroczystość odpustową. Eucharystii przewodniczył bp Zdzisław Błaszczyk – biskup pomocniczy diecezji Rio de Janerio w Brazylii, Słowo Boże wygłosił ks. Piotr Kocot, a współcelebrował pochodzący z parafii ks. Marcin Słodczyk.

Jak co roku uczestnicy wydarzenia pamiętali o rocznicy napaści nazistowskich Niemiec i ZSRR na Polskę w 1939 r. Na zakończenie uroczystości we współudziale lokalnych władz – burmistrza Zbigniewa Szaleńca oraz przewodniczącego Rady Miasta Dominika Penara zostały złożone symboliczne kwiaty, na znak upamiętnienia tamtych wydarzeń.

Pełną relację fotograficzną z wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Na placu przykościelnym odbył się również Jarmark Czeladzki. Relację można obejrzeć TUTAJ.

ks. Adrian Piętka