Jaworzno: Neokatechumenat zaprasza na katechezy

Data dodania: 2023.09.26

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl katechez organizowany przez wspólnoty neokatechumenalne w Jaworznie. W Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie Osiedle Stałe katechezy będą się odbywały w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15. Pierwsza katecheza w poniedziałek 25 września 2023 r.

Neokatechumenat jest narzędziem służącym Biskupom do ponownego odkrywania chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych już ochrzczonych. Wśród nich można wymienić:

1º. tych, którzy oddalili się od Kościoła;

2º. tych, którzy nie byli wystarczająco ewangelizowani i katechizowani;

3º. tych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i prowadzić ją ku dojrzałości;

4º. tych, którzy pochodzą z wyznań chrześcijańskich nie będących w pełnej jedności z Kościołem katolickim.

Duchowni i osoby zakonne, którzy pragną ożywić dar Chrztu poprzez Neokatechumenat i także lepiej mu służyć, idą tą Drogą w poszanowaniu własnego powołania i charyzmatu, wypełniając zadania powierzone im przez ich Biskupa diecezjalnego, albo w przypadku osób zakonnych, przez Przełożonego.

Ponadto dla osób zakonnych wymagana jest zgoda ich Przełożonego.

Zaprasza proboszcz parafii
ks. Włodzimierz Skoczny