Konferencja metodyczna dla księży-katechetów

Data dodania: 2023.09.28

Konferencja metodyczna dla księży, którzy uczą religii w przedszkolach i szkołach diecezji sosnowieckiej odbyła się w dniu 27 września 2023 r., (środa), o godz. 19.30 w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Tegoroczne spotkanie poprowadził ks. dr hab. Damian Bednarski, prof. Uniwersytetu Śląskiego z prelekcją na temat: „Miłosierdziem odpowiedział na nienawiść. Aktualność przesłania życia błogosławionego ks. Jana Machy”.

Jak podkreślił organizator konferencji ks. Michał Borda – dyrektor Wydziału Katechetycznego warto, by katecheci diecezji sosnowieckiej spotkali się z tak wybitnym kapłanem jak ks. Macha, sąsiadem z archidiecezji katowickiej, który może być autorytetem dla współczesnej młodzieży i inspiracją w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Konferencja zgromadziła prawie 100 księży, którzy na co dzień przekraczają progi przedszkoli i szkół sosnowieckiej diecezji, by głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

/bpds