Będzin: konkurs szopek bożonarodzeniowych

Data dodania: 2023.11.12

Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie, parafia pw. Świętej Trójcy w Będzini oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie zapraszają do wzięcia udziału w XXIII edycji konkursu Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej pod patronatem dziekana dekanatu będzińskiego - ks. Andrzeja Stępnia.

Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Inspiracją mogą stać się słynne krakowskie, ludowe i kukiełkowe szopki.

Liczymy, że wykonanie tej pracy sprawi dzieciom wiele radości, pobudzi wyobraźnię i przyczyni się do rozwoju artystycznego.

Warunki uczestnictwa:
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej klas: 0-I, II – III i klas IV – VIII.

Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

ks. Łukasz Wawrzyniak