Bolesław: pomoc dla ukraińskich sierocińców

Data dodania: 2023.12.12

10 grudnia 2023 roku gościliśmy w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu gości z Ukrainy. Dwie śpiewaczki, które przybyły wraz z kolegą zapewniły oprawę muzyczną na wszystkich mszach świętych.

Również po zakończeniu mszy świętych mogliśmy wysłuchać krótkiego koncertu pieśni religijnych i ukraińskich. W ten sposób kwestują oni na rzecz sierocińców w Tarnopolu i Bereżanach.

Od czasu wojny z Rosją znacznie przybyło w tych sierocińcach osób w różnym wieku, od najmłodszych po starszych. Potrzeby tych ośrodków również znacznie się zwiększyły.

Cieszymy się, że nie tylko mogliśmy rozkoszować się pięknym śpiewem, ale też materialnie mogliśmy wspomóc potrzebujących. Warto zaznaczyć, że nasi goście przyjechali do nas specjalnie na jeden dzień, a w poniedziałek już musieli zgłosić się u siebie w pracy. Mam nadzieję, że choć w części im ten trud wynagrodziliśmy.

ks. Sylwester Kulka
proboszcz parafii