Caritas: Wigilia dla osób potrzebujących i samotnych

Data dodania: 2023.12.18

18 grudnia o godz. 12.00 w Domu Katolickim w Sosnowcu odbyła się Wigilia dla samotnych, bezdomnych i ubogich mieszkańców Sosnowca. Blisko 200 osób zasiadło do wigilijnego stołu, aby podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Na uroczystość przygotowano tradycyjne potrawy wigilijne takie jak barszcz z uszkami, kompot, czy karp z kapustą. Dodatkowo, każda osoba potrzebująca otrzymała świąteczną paczkę, wzbogaconą o różnorodne artykuły spożywczo-chemiczne.

Wigilia dla samotnych, bezdomnych i ubogich to wydarzenie, które niesie ze sobą nie tylko ciepło świątecznej atmosfery, ale także nadzieję i wspólnotę. W czasie takiego wydarzenia wiele osób doświadczających trudności życiowych ma szansę poczuć się otoczone troską i zrozumieniem.

W spotkaniu uczestniczył abp Adrian Galbas SAC, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP ks. Jan Gaik, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Przemysław Szot oraz jego zastępca ks. Łukasz Gładki.

Podczas Wigilii o świąteczną atmosferę zadbały dzieci z Przedszkola Radosna Wyspa oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.

W organizację tego wydarzenia zaangażowanych było kilkudziesięciu wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas działających w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Wiesławy Szymborskiej w Sosnowcu, Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Sosnowcu, Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach oraz Szkole Podstawowej nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczaj.

Ich zaangażowanie przyczyniło się do tego, że Wigilia była nie tylko dobrze zorganizowana, ale także pełna ciepła i wzruszających chwil.W sposób szczególny składamy podziękowania dla: Selgros Cash&Carry Koło Łowieckie.

tekst: Agnieszka Kamińska
zdjęcia: Sylwia Bogusz