Caritas: kurs wychowawcy kolonijnego (zapisy)

Data dodania: 2024.01.24

Caritas Diecezji Sosnowieckiej poszukuje osób, które w okresie wakacyjnym br. wyjadą z młodzieżą szkolną i zostaną wychowawcami kolonijnymi w ramach Letniej Akcji Kolonijnej Caritas.

Dla kogo organizowany jest kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia do wykonywania obowiązków wychowawcy (opiekuna) na koloniach, obozach, zimowiskach, półkoloniach zgodnie z obowiązującym stanem prawnym.

Kto może zostać wychowawcą wypoczynku?

Wychowawcą wypoczynku może być osoba, która:
– ukończyła kurs;
– ukończyła 18 lat;
– posiada co najmniej wykształcenie średnie;
– nie była karana

Miejsce i termin: Caritas Diecezji Sosnowieckiej, Sosnowiec ul. Korczaka 5; rozpoczęcie 19.04 godz. 15.30; 20.04 godz. 9.00; 26.04. godz. 9.00.

Uwaga: w kursie mogą wziąć udział osoby które nie ukończyły 18 lat. Uprawnienia nabędą po ukończeniu pełnoletności.

Do kiedy można się zgłaszać na kurs?

Ostateczny termin zgłoszeń na kurs upływa 8 kwietnia. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!

Jak się zgłosić?

Wystarczy zeskanować i uzupełnić dane z kodu QR:

ks. Łukasz Gładki
Caritas Diecezji Sosnowieckiej