Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas

Data dodania: 2024.02.08

05.02.2024 r. odbyło się spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas. Podczas spotkania ks. Przemysław Szot, dyrektor sosnowieckiej Caritas, omówił nadchodzące działania, w tym realizację programu Karty na Codzienne Zakupy, Spiżarni Caritas, organizację Dnia Dobra, oraz koncert „Gramy dla Mamy”.

Spotkanie było także okazją, aby podziękować wolontariuszom za ich zaangażowanie i trud włożony w pomoc potrzebującym. W Caritas Diecezji Sosnowieckiej działa 47 Parafialnych Zespołów Caritas. To dzięki nim możliwe jest niesienie wielowymiarowej pomocy osobom wykluczonym, ubogim, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Niezwykle ważnym punktem spotkania było dzielenie się doświadczeniami, pomysłami oraz osiągnięciami przez wolontariuszy. Takie spotkania pozwalają nam lepiej zrozumieć potrzeby społeczności lokalnej i skuteczniej reagować na nie. Integracja zespołów poprzez omawianie wspólnych celów jest kluczowa dla efektywnej pomocy.

tekst i zdjęcia: Agnieszka Kamińska