Etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

Data dodania: 2024.04.18

18 kwietnia 2024 r. w budynku Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu odbył się etap diecezjalny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół ponadpodstawowych.

Zakres tematyczny konkursu, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, w tym roku szkolnym obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

Komisja konkursowa w składzie: ks. Michał Borda (przewodniczący), Ewa Felis (diecezjalny doradca metodyczny religii) oraz Anna Głowacz (diecezjalny doradca metodyczny religii) wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować diecezję sosnowiecką w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2024 r. w Niepokalanowie:

1 miejsce: Anna Kutek, IV Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu, katecheta Anna Matusewicz;
2 miejsce: Zuzanna Budzik, II Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej, katecheta Milena Stasikowska;
3 miejsce: Urszula Jureczko, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, katecheta Małgorzata Bryzik.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia:
- Filip Jachym, Technikum nr 4 Transportowe (CKZiU) w Sosnowcu, katecheta Ewa Skotniczna;
- Wiktoria Polańska, II Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej, katecheta Anna Zawadzka;
- Julia Mikołajczyk, II Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej, katecheta Milena Stasikowska;
- Emilia Tryjańska, V Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej, katecheta ks. Paweł Kempiński.

Uczestnikom i nauczycielom dziękujemy i gratulujemy. Zwycięzcom życzymy sukcesu w finale ogólnopolskim w Niepokalanowie.

Wydział Katechetyczny
Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu