Sosnowiec: zwiedzanie kościoła św. Joachima (zapowiedź)

Data dodania: 2024.04.26

Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu-Zagórzu organizuje zwiedzanie swojego kościoła - najstarszej świątyni stolicy Zagłębia. Wydarzenie rozpocznie się 1 maja o godz. 10:00 na placu kościelnym (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 46).

Choć 1 maja to święto nie związane z Kościołem zapraszamy serdecznie na organizowane po raz pierwszy zwiedzanie naszego kościoła. Zostanie ukazana historia zabytków, które kryje wnętrze świątyni, nie tylko tych widzianych na co dzień (choć ich historia jest ciekawa) lecz także zostaną udostępnione te przedmioty które skrywane są w sejfach lub zakrystyjnych (i nie tylko) szafach. Także te używane bardzo rzadko lub nie używane współcześnie w liturgii.

Na fotografiach w galerii udostępniamy część eksponatów, które będzie można zobaczyć w środę 1 maja.

ks. Marcin Słodczyk