Oaza zimowa dzieci z Ząbkowic i Chruszczobrodu

Data dodania: 2018.02.15

W dniach 3-10 lutego po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w Oazie Zimowej na Olczy w Zakopanem. Organizatorem była parafia św. Marii Magdaleny w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach. Łącznie uczestniczyło 28 dzieciaków. Codziennie uczestniczyliśmy w liturgii Mszy św. sprawowanej w różnych miejscach: na Wiktorówkach, u sióstr urszulanek, u sióstr adoratorek, u salwatorianów oraz u o. paulinów na Bachledówce. Rano i wieczorem dzieci uczestniczyły w modlitwach uwielbienia. Każdego dnia odbywały się wyprawy na stoki narciarskie: Ugory oraz Witów. Nasz instruktor Tomasz uczył wszystkich chętnych jazdy na nartach. W ramach pobytu udało się zorganizować kulig z kiełbaskami. Odbył się również konkurs z wiedzy o Zakopanem. Ostatniego dnia była możliwość zakupić pamiątki dla najbliższych na słynnych Krupówkach.

Katecheta Mariusz Kwieciński