Konferencja Strefa Zero

Data rozpoczęcia: 2019-06-15 08:00
Data zakończenia: 2019-06-16 18:00
Autor: Jarosław Ciszek

VIII Konferencja Strefa Zero w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej. Szczegóły na www.strefa-zero.com
 

Wielkim Bożym marzeniem jest widzieć Kościół OKAZAŁY, SŁAWNY i WSPANIAŁY. Kościół odbudowany z najdroższego kruszca, piękny, niesamowity, jaśniejący blaskiem Chrystusa. Strefa Zero jest konferencją zrodzoną z marzenia o Kościele, w którym nieważne są denominacje, w którym chrześcijanie stoją jako jedno w modlitwie i uwielbieniu. Połączeni ogromnym, wyjątkowym pragnieniem, by budować Kościół pełen życia, autentyczności, energii, pasji, pełen Ducha Świętego. To jest marzenie , które Bóg włożył do naszego serca i z ogromną radością i ekscytacją je realizujemy.

Historia Strefy Zero zaczęła się od…SŁOWA.

„Na Twoich murach Jeruzalem postawiłem straże: cały dzień i całą noc nigdy milczeć nie będą. Wy, co przypominacie Panu, sami nie miejcie wytchnienia i Jemu nie dajcie spokoju, dopóki nie odnowi i nie uczyni Jeruzalem przedmiotem chwały na ziemi” Iz 62, 6-7

To Słowo było ziarenkiem zasadzonym w nas przez Pana. To ziarenko dzisiaj wydaje niesamowity, tysiąckrotny owoc. Co roku, coraz liczniej spotykamy się, by razem wołać do Boga. Chcemy inspirować siebie nawzajem do brania odpowiedzialności za zmianę, do bycia częścią zmiany tu i teraz – w miejscach , do których powołuje nas Bóg. Konferencja jest skierowana przede wszystkim do tych , którzy aktywnie pragną przynosić zmianę temu światu, przez Chrystusa i z Chrystusem. Chcemy razem, wszczepieni w Niego budować, odbudowywać, odnawiać. Strefa Zero literalnie to miejsce po wybuchu, a w Duchu to miejsce, gdzie rodzi się NOWE dla naszego życia i naszego kraju.

W 2019 roku chcemy pobudzać do konkretnego działania, do podejmowania dzieł przeznaczonych nam jako członkom Kościoła, do realizacji misji prorockiej. Inspiracją są dla nas teksty Starego i Nowego Testamentu, mówiące o obecności Ducha Świętego w naszym życiu.
Pierwszy z nich pochodzi z Księgi Izajasza (Iz 61, 1-3):

„Duch Pana, Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił, abym ubogim głosił dobrą
nowinę. Posłał mnie, abym opatrzył rany złamanych na duchu, abym ogłosił więźniom
wyzwolenie, a zniewolonych uczynił wolnymi, abym ogłosił rok łaski od Pana i dzień odpłaty
naszego Boga, abym pocieszał wszystkich pogrążonych w żałobie, niósł radość opłakującym
Syjon, dał im diadem zamiast popiołu, olejek radości zamiast żałoby, płaszcz chwały zamiast
przygnębienia!” Drugi tekst odnajdujemy w Drugim Liście do Koryntian (2 Kor 1,21-22):
„Bóg umacnia nas razem z wami dla Chrystusa, który nas namaścił. On nas opieczętował i
dał naszym sercom Ducha jako poręczyciela.”

Chrystus to znaczy NAMASZCZONY
MY: ja i ty – CHRZEŚCIJANIE to znaczy NAMASZCZENI przez Pana.
Namaszczeni, by głosić
Namaszczeni, by opatrywać rany.
Namaszczeni, by ogłaszać wyzwolenie.
Namaszczeni, by pocieszać
Namaszczeni, by służyć
Po to zostaliśmy NAMASZCZENI!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.