Sosnowiec: 'Roraty o szóstej' on-line

Data dodania: 2020.11.27

„Roraty o szóstej” – to cykl nabożeństw, które przez cały Adwent będą transmitowane w internecie z kościołów w Sosnowcu. Będzie w nich jednak można uczestniczyć także osobiście, za zachowaniem przepisów sanitarnych, w każdym z adwentowych tygodni w innym kościele.

- Pomysł pojawił się po tym, gdy ktoś opowiedział jednemu z księży, że będzie jeździł na roraty wcześnie rano do kościoła w sąsiedniej miejscowości, ponieważ nie znalazł takiego nabożeństwa o poranku w żadnej ze świątyń w pobliżu – opowiada ks. Jarosław Kwiecień, jeden z organizatorów "Rorat o szóstej".

Ponieważ kilka z sosnowieckich parafii ma możliwość transmisji w czasie rzeczywistym nabożeństw do sieci, kilku księży postanowiło przygotować codzienne nabożeństwa roratnie od poniedziałku do soboty o godzinie szóstej. W każdym tygodniu będzie to inny kościół, codziennie kazanie głosił też będzie inny ksiądz.

Link do transmisji nabożeństwa będzie można znaleźć na stronie internetowej diecezji sosnowieckiej (www.diecezja.sosnowiec.pl) oraz na stronach internetowych niektórych parafii.

Koordynatorem „Rorat o szóstej” jest ks. Wiesław Żmija, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Sosnowcu.

Kościoły biorące udział
w inicjatywie „Roraty o szóstej”:

I TYDZIEŃ ADWENTU (30.11 - 05.12):
parafia pw. św. Franciszka z Asyżu
(ul. Partyzantów 24)

LINK DO TRANSMISJI

II TYDZIEŃ ADWENTU (07.12 - 12.12):
parafia pw. św. Joachima
(ul. ks. J. Popiełuszki 46)

LINK DO TRANSMISJI

III TYDZIEŃ ADWENTU (14.12 - 19.12):
parafia pw. św. Floriana