Akcja Katolicka w przededniu święta patronalnego

Data dodania: 2018.11.25

"Aby Akcja Katolicka wzrastała w siłę ducha, wiarę i liczbę" – modlił się Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak w sobotę, 24 listopada – w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będącego świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Pasterz diecezji sprawował Mszę św. dla członków stowarzyszenia w kościele Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. Wraz z nim celebrowali ją asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. Grzegorz Noszczyk, a także asystenci parafialni.

"Jesteście powołani do tego, aby od wewnątrz oddziałowywać na społeczeństwo, wychodzić do ludzi z różnorakimi inicjatywami, stając się zaczynem zmian na lepsze" - mówił Biskup w homilii. Zachęcał do modlitwy za ojców naszej niepodległości i wszystkich walczących przez lata o jej wolność.

Na zakończenie Mszy św. absolwenci Szkoły Biblijnej w ramach Studium Społeczno-Pastoralnego Akcji Katolickiej odebrali z rąk Biskupa pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięto także konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży związany ze 100-leciem niepodległości Polski. Na poziomie klas I-III wygrał go Paweł Górski z SP nr 6 w Sosnowcu. Wśród uczniów klas IV-VIII wygrała Maja Ferdyniak z SP nr 46 w Sosnowcu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.