Będzin pamięta o poległym na służbie policjancie

Data dodania: 2019.07.29

16 lat temu młody, będziński policjant, Grzegorz Załoga, zginął podczas służby, zastrzelony przez bandytów. Kolejne rocznice jego śmierci są okazją do modlitwy za duszę funkcjonariusza, ale także w intencji wszystkich policjantek i policjantów będzińskiego garnizonu, z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji – w tym roku szczególnego, ze względu na przypadającą tego dnia 100. rocznicę powołania Policji państwowej. Eucharystia w ich intencji sprawowana była 28 lipca w parafii Świętej Trójcy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

W uroczystościach udział wzięli najbliżsi sierżanta Grzegorza Załogi, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, władze samorządowe i służby mundurowe. Tradycyjnie policjanci przygotowali też oprawę liturgiczną uroczystości.

"Życie ludzkie jest kruche" – mówił w kazaniu Biskup. "Policjant ślubuje służbę narodowi, a naród to ludzie, to człowiek, o którego policjant w pierwszym rzędzie się troszczy. (…) Mówimy wielkie Bóg zapłać każdemu policjantowi (…) – wam należą się słowa uznania, szacunku i wdzięczności, bowiem ryzykujecie swoje życie, by panował ład, pokój i spokój, a to jest konieczne do życia każdego z nas" – podkreślał apelując o modlitwę w intencji funkcjonariuszy.

"To nikt inny, jak ci z nas, którzy odeszli, oddając to, co najbardziej wartościowe – własne życie – w służbie narodowi, w służbie Polakom powodują podniesienie zaufania dla naszej formacji. To przez pryzmat tych wielkich tragedii, my Polacy, mamy szansę dostrzec, jak trudna jest służba policyjna" – mówił na zakończenie Mszy nadinsp. Krzysztof Justyński.

List do organizatorów i uczestników uroczystości skierował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Jeszcze przed rozpoczęciem Mszy św. złożono kwiaty pod ustawioną przed będzińską komendą tablicą, upamiętniającą śp. sierż. Grzegorza Załogę.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.