Będzin i Dąbrowa - Biskup oglądał efekty termomodernizacji

Data dodania: 2020.05.05

Wiele parafii naszej diecezji skorzystało w ostatnim czasie ze wsparcia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i prowadziło dofinansowane na znaczną skalę prace termomodernizacyjne w kościołach i budynkach parafialnych. Wśród beneficjentów NFOŚiGW są parafia Świętej Trójcy w Będzinie, która wykonała prace w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II na Górze Zamkowej oraz parafia NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej, gdzie programem objęto budynki kościoła i plebani.

Prace w obu przypadkach objęły m.in. ocieplenie ścian, montaż fotowoltaiki, wymianę ogrzewania, okien i drzwi. Jednocześnie parafie własnymi środkami prowadzą wiele prac dodatkowych, niezbędnych przy remoncie na tak dużą skalę. 5 maja efekty prac oglądał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak w towarzystwie proboszczów - ks. Andrzeja Stępnia (z Będzina) i ks. Zdzisława Reterskiego (z Dąbrowy).

FOTO: ks. Przemysław Szot