Będzin: odpust i bierzmowanie u św. Faustyny

Data dodania: 2021.10.03

3 października bp Grzegorz Kaszak udzielił sakramentu bierzmowania 37-osobowej grupie młodzieży z parafii pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie. Wśród młodych ludzi przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej znalazł się również m.in. świeżo upieczony wicemistrz Polski w karate.

Przed liturgią sosnowiecki ordynariusz zapoznał się z postępami prac przy budowie miejscowego kościoła pw. św. Siostry Faustyny. Proboszcz parafii - ks. Gerard Małodobry - zaprezentował bp. Grzegorzowi dwa nowo zamontowane witaraże - św. Alberta Chmielowskiego oraz patronki parafii.

Ks. Małodobry zdradził też plany budowlane na najbliższy czas: w kościele będzie kładziona posadzka z granitu ze Strzegomia i impali z RPA, która w sumie zajmie 450 m2 powierzchni.

zdjęcia: Piotr Lorenc