Bezdomni dla Hospicjum

Data dodania: 2018.04.08

Mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach, na co dzień przyjmujący bezinteresowną pomoc, sami postanowili pomóc innym. Chcą wesprzeć sosnowieckie Hospicjum!

W piątkowe popołudnie, 6 kwietnia br. 26 podopiecznych Caritas zamieszkujących Schronisko w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach, postanowiło uporządkować teren przy Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu. Warto wspomnieć, iż pod koniec marca ubiegłego roku miała miejsce pierwsza taka inicjatywa mieszkańców Schroniska. Tym niecodziennym przedsięwzięciem ponownie chcieli podziękować społeczeństwu za udzielaną im pomoc w odzyskiwaniu nadziei na to, że ich życie ma wartość i sens.

Za zaangażowanie oraz podejmowane przez nich działania zmieniające wizerunek osób bezdomnych, rok temu otrzymali od pana Dariusza Kubarskiego - dyrektora Centrum Handlowego Auchan w Sosnowcu telewizor, który znalazł swoje miejsce w świetlicy Schroniska.

Tym razem praca podopiecznych Caritas posłuży sosnowieckiemu Hospicjum. Owoce ich pracy - dwie lodówki oraz pralko-suszarka otrzymane od dyrektora C.H. Auchan w Sosnowcu, trafią do nowo powstałego Hospicjum, które ciągle boryka się z brakiem wyposażenia.

Pracy podopiecznych Caritas towarzyszyła redaktor Lidia Tarczyńska z TVP Katowice, dostrzegając niezwykle cenną inicjatywę i okazję do promocji postaw społecznych. Akcja podobnie jak w ubiegłym roku wzbudzała również spore zainteresowanie klientów Centrum Handlowego, którzy będąc pod wrażeniem niecodziennego pomysłu, bacznie obserwowali pracę mieszkańców Schroniska.

Agnieszka Dynowska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.