Bolesław zaprasza na Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Data dodania: 2019.10.07

Już po raz czwarty Rzymskokatolicka Parafia p.w. Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła jest organizatorem Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wydaje się, że już na stałe wpisał się on w kalendarz wydarzeń wspólnoty parafialnej. Od zeszłego roku konkurs zyskał miano diecezjalnego, a honorowy patronat nad nim objął Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. "Udane poprzednie edycje konkursu budzą nadzieję, że i w tym roku piosenka patriotyczna będzie się cieszyć wielką popularnością. Zależy nam, by budzić i kształtować ducha patriotyzmu, tak u najmłodszych, jak i u starszych" - mówi ks. Sylwester Kulka, proboszcz parafii w Bolesławiu.

Konkurs odbywać się będzie w 5 kategoriach wiekowych: Przedszkola, Szkoła Podstawowa kl. I-IV, Szkoła Podstawowa kl. V-VIII, Szkoły Ponadpodstawowe i ostatnia kategoria to Starsi. Patronat medialny nad konkursem objęły: redakcje Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, Radio eM, oraz Tygodnik Katolicki Niedziela. Regulamin konkursu i inne wiadomości dotyczące przesłuchań oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.parafiaboleslaw.pl.