Budowy i remonty kościołów

Data dodania: 2020.09.09

W różnych zakątkach Diecezji Sosnowieckiej wspólnoty wiernych wraz ze swoimi duszpasterzami podejmują się prac remontowo-budowlanych. Kościoły, kaplice, cmentarze, budynki parafialne - to obiekty niezbędne w normalnym funkcjonowaniu parafii. Postępy prac i realizowanych projektów znajdują się pod czujnym okiem fachowców nadzoru budowlanego czy konserwatorów zabytków.

Także bp Grzegorz Kaszak stara się na bieżąco śledzić rozwój budów i remontów w Diecezji Sosnowieckiej. Dziś biskup odwiedził dwa miejsca, w których da się zauważyć dużą skalę prac: budujący się kościół pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie (tzw. Górki Małobądzkie - ks. proboszcz Gerard Małodobry) oraz wymianę posadzki w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Sosnowcu (ul. Gospodarcza - ks. proboszcz Adam Gołąb).

Wspólnotom parafialnym oraz ich proboszczom gratulujemy ofiarności i zaangażowania we wszystkie dzieła wymagające, jak wiemy, niemałych nakładów finansowych.

Ks. Przemysław Lech
Foto: Ks. Przemysław Szot