Bydlin: Nasi diecezjanie wrócili z Santiago de Compostela

Data dodania: 2021.09.26

W dniu 20 września w parafii pw. św. Małgorzaty w Bydlinie zakończyli swą pielgrzymkę do Santiago de Compostela przedstawiciele diecezji sosnowieckiej. Pielgrzymkę w roku św. Jakuba odbyli w dniach 6 – 20 września 2021 r.

Pielgrzymi dziękowali Bogu za dar odbycia Camino podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Grzegorz Kaszak. Biskupa przywitał proboszcz parafii - ks. Krzysztof Słomian oraz sami pielgrzymi.

W ciągu 11 dni pątnicy odbyli szlak z Camino Portugues Da Costa z Porto (Portugalia) do Santiago de Compostela (Hiszpania), a następnie udali się do Fatimy. Sześciu pielgrzymów to: Paweł (l. 18) z Kolbarku, Piotr (l. 23) i Jarek (l. 49) z Bydlina, Damian (l. 29) i Paweł (l. 31), których żony pochodzą z Bydlina oraz Marek (l. 63) z Będzina-Grodźca z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Swojego parafianina witał proboszcz parafii z Będzina-Grodźca – ks. Piotr Pilśniak, który był duchowym opiekunem pielgrzymki i żona Joanna. Ks. Piotr Pilśniak w dniu 7 września 2021 roku odprawił Mszę Świętą w intencji pielgrzymujących. Każdego dnia w czasie sprawowanej i transmitowanej Eucharystii o godzinie 7.00 kanałem on–line modlił się za pielgrzymujących.

Bp Grzegorz Kaszak, podkreślając znaczenie pielgrzymowania do miejsc świętych i dziękując za podjęty trud oraz zanoszone intencje w imieniu diecezji, udzielił pielgrzymom uroczystego błogosławieństwa i zaprosił do wspólnego zdjęcia wraz z bliskimi.

W Eucharystii w przepięknej oprawie, uczestniczyli bliscy pielgrzymów i parafianie. Po Eucharystii Biskup uczestniczył w spotkaniu wspólnotowym pielgrzymów i ich bliskich.

Z serca dziękujemy Księdzu Biskupowi za okazywaną troskę każdemu pielgrzymowi, księżom, bliskim i wszystkim, którzy nas wspierali na pielgrzymim szlaku.

Pielgrzym Marek