Caritas: Bp Grzegorz odwiedził kolonie w Zakopanem

Data dodania: 2021.08.02

Jest takie szczególne miejsce w Zakopanem, z którego dobiega głośny śmiech. Jest taka grupa, która potrafi wykorzystać każdą chwilę wakacji na tworzenie wspaniałych wspomnień. Jest taki moment, który pozwala zapomnieć o troskach i zmartwieniach i na nowo odkrywać radość dzieciństwa. Jest takie wydarzenie, które sprawia, że każdy staje się sobie bliski i odkrywa jaka siła drzemie we wspólnocie. Tego wszystkiego doświadczają nasi podopieczni podczas kolonii organizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Każde dziecko czuje tam, że jest wyjątkowe i ważne. Dbają o to opiekunowie, organizatorzy, ale także – a może przede wszystkim – sam bp Grzegorz Kaszak. Troska o dobro najmłodszych mieszkańców diecezji pokierowała Księdza Biskupa aż pod samiusieńkie Tatry, bo „mieć czas dla dziecka, to początek wszelkiego wychowania” (Karl Hesselbacher).

Obecności diecezjalnego Pasterza wraz z ks. Mariuszem Karasiem - kanclerzem kurii sosnowieckiej - pozwoliła naszym podopiecznym poczuć pełnię wspólnoty, „Koloniści” mogli podzielić się z Nim swoimi radościami, przyjaźniami i nowopowstałymi wspomnieniami. Bo sztuka tworzenia wspomnień, to coś w czym nasza Caritas specjalizuje się już od wielu lat. Na tę okoliczność goście zostali przywitani programem artystycznym przygotowanym przez kierownika kolonii - p. Irenę Dąbkowska.

ks. Łukasz Gładki
wicedyrektor Caritas