Cieślin: książka na 100-lecie parafii (zapowiedź)

Data dodania: 2022.07.01

07 maja 2023r. parafia w Cieślinie obchodzić będzie 100-lecie swego istnienia. Z tej okazji opracowana została monografia parafii „…Tyś jest u nas w wielkiej sławie… Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Stanisława BM w Cieślinie 1923 - 2023″.

W połowie lipca br. przygotowany materiał przekazany zostanie do wydawnictwa poligraficznego, zaś samo wydanie książki powinno nastąpić już po wakacjach. Materiały do napisania książki zbierane były od 2014 roku, głównie w wyniku osobistych kwerend przeprowadzonych w archiwach kościelnych, państwowych oraz zakonnych. W efekcie została przygotowana książka licząca ok. 310 stron, na których w sumie zamieszczono 224 zdjęcia. Zakres książki nie ogranicza się tylko do 100 lat istnienia parafii, ale sięga do okresu średniowiecza.

Publikacja będzie rozprowadzana przez parafię, a nakład ograniczony. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.parafia-cieslin.pl.