COVID: strefy żółte i czerwone w diecezji

Data dodania: 2020.10.15

15 października Rząd RP zaostrzył restrykcje sanitarne na terenie całego kraju. Zwiększono też do 152 liczbę powiatów, które należą do tzw. czerwonych stref. W diecezji sosnowieckiej "czerwonym" powiatem stał się Olkusz i gminy powiatu krakowskiego (m. in. Sułoszowa). Przypominamy, że cała reszta diecezji pozostaje nadal w strefie żółtej. Jakie obostrzenia dotyczą kościołów i organizacji kultu?

OBOSTRZENIA SANITARNE
DLA STREFY CZERWONEJ
(parafie w powiecie olkuskim i krakowskim)
:

OBOSTRZENIA SANITARNE
DLA STREFY ŻÓŁTEJ:

Prosimy księży proboszczów o dopilnowanie, aby przy wejściach do kościołów i kaplic były wystawione w widocznym miejscu i opisane dozowniki z płynem do dezynfekcji. Uczulamy również na zakrywanie ust i nosa w świątyni, kancelarii parafialnej oraz na placu przykościelnym.

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę #DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

D jak dystans

D jak dezynfekcja

M jak maseczka

A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej - to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.