Czeladź-Piaski: Początek Roku św. Józefa

Data dodania: 2020.12.21

W Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Czeladzi-Piaskach rozpoczęto świętowanie Roku św. Józefa, ustanowionego przez Papieża Franciszka. Każdego 19. dnia miesiąca w świątyni zanoszone będą modlitwy za wstawiennictwem Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Pierwsze nabożeństwo miało miejsce 19 grudnia 2020 roku, po wieczornej Mszy świętej.

Szczególne miejsce w tych modlitwach zajmują mężczyźni parafii. Razem z proboszczem, ks. Józefem Handerkiem, gromadzą się przy figurze św. Józefa, z zapalonymi świecami, gotowi, by naśladować w swym życiu świętego - wzór cnót męża, opiekuna, ojca.

W czasie tego nabożeństwa, zgromadzeni modlili się szczególnie za dzieci nienarodzone, których przyjście na świat wciąż jest zagrożone. Prosili o błogosławieństwo dla każdego z tych maleństw, by przyszły bezpiecznie na świat i rosły zdrowo w swoich rodzinach, otoczone miłością.

Modlitwą ogarniane są także kobiety, będące w stanie błogosławionym, lecz przeżywające rozpacz, strach i lęk porzucenia przez tego, który miał być dla nich dwojga opiekunem, wsparciem i szczęściem. Wierni chcą prosić, aby Maryja brzemienna była siłą dla wszystkich tych matek, oczekujących potomstwa. By nie lękały się trudów macierzyństwa. By wsparte pomocą innych ludzi, miały dość siły, aby nosząc życie w sobie, już teraz otoczyły je miłością.

Z ufnością i wiarą błagano św. Józefa, przepotężnego Patrona i Opiekuna, aby sprawił, by to co wydaje się  po ludzku niemożliwym, za Jego przyczyną stało się udziałem wszystkich.

Na koniec modlitw, ks. Józef oddał pod opiekę św. Józefa i Maryi, każde dziecko swojej parafii, mające przyjść na świat, każde uderzenie jego maleńkiego serduszka, każdą komórkę jego rozwijającego się ciała. Zawierzył  miejsce, jakie Bóg przeznaczył każdemu z tych maleństw w swym odwiecznym planie zbawienia. Oddał pod jego opiekę każdą matkę w stanie błogosławionym.

Ks. proboszcz błagał za Ojców, aby idąc za przykładem św. Józefa, byli prawdziwą podporą dla swoich żon i dzieci, którym zostali dani jako ich opiekunowie i strażnicy domu rodzinnego.

Każdego 19. dnia miesiąca w sanktuarium będą przedstawiane prośby i błagania, napisane przez parafian do św. Józefa. Cała wspólnota będzie wypraszać u Świętego cuda i łaski. U Boga nie ma nic niemożliwego. Trzeba bezgranicznie Mu ufać, jak św. Józef i być wytrwałym w modlitwach. Taki właśnie przykład dał nam Małżonek Maryi, przybrany Ojciec Jezusa.

Duszpasterze Sanktuarium

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.