Czeladź: Barbórka u św. Stanisława

Data dodania: 2019.12.05

W środę, 4 grudnia, we wspomnienie św. Barbary, w kościele św. Stanisława w Czeladzi, o godz. 9:00, odbyła się uroczysta Msza św. z udziałem władz miasta oraz górników przybyłych wraz z rodzinami. Obecne były poczty sztandarowe górników oraz Miasta Czeladź. Mszę świętą celebrował i kazanie wygłosił ksiądz Jarosław Wolski - proboszcz parafii. W homilii kaznodzieja odwołał się do patronki dnia, św. Barbary. Zaakcentował jej  opiekę nad górnikami, wykonującymi ciężką i niebezpieczną pracę oraz kult, którym górnicy zawsze obdarzali św. Barbarę. Celebrans ogarnął podczas Mszy św. swoją modlitwą zarówno żyjących górników wraz z rodzinami, jak i tych, którzy zginęli w różnych tragicznych okolicznościach pod ziemią.

Tekst i FOTO: ks. Andrzej Uliniarz