Czeladź: Biskup na drodze krzyżowej i Mszy rekolekcyjnej

Data dodania: 2019.03.08

Wielki Post to czas zbliżania się do Boga, a szczególną ku temu okazję stanowią rekolekcje - te szkolne, parafialne czy wspólnotowe. To czas na tyle ważny, że Kościół przywiązał do niego nawet łaskę uzyskania odpustu zupełnego ( dla rekolekcji trwających przynajmniej trzy dni po spełnieniu zwyczajowych warunków - spowiedź, zerwanie z grzechem, Komunia św., modlitwa w intencji papieża).

Choć większość parafii ma te wielkopostne ćwiczenia dopiero przed sobą (zachęcamy do zapoznania się z ciągle aktualizowanym wykazem parafialnych rekolekcji dostępnym na naszej stronie), wspólnota Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi rozpoczęła je już w Środę Popielcową i zakończyła 8 marca drogą krzyżową i Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Rekolekcjonistą był dyrektor domu rekolekcyjnego "Księżówka" w Zakopanem ks. Lesław Mirek.

Ponieważ pierwszy piątek Wielkiego Postu w całej Polsce obchodzony jest jako dzień modlitwy i pokuty wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych, droga krzyżowa ofiarowana była w tej właśnie intencji.

W czasie rekolekcyjnej homilii ks. Mirek przybliżał przełomowy dla historii świata i każdego z nas moment męki i śmierci Chrystusa. "Życzę, byście zawsze byli przy Bogu i po Jego stronie, prowadząc swoje dzieci do wiary i tego pięknego kościoła. Wy, młodzi, nie zostawiajcie Boga na marginesie swojego życia" - apelował kaznodzieja.