Czeladź: Księża spotkali się u św. Jana Marii Vianney'a

Data dodania: 2021.08.04

W diecezjalnym Sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a w dzień wspomnienia patrona proboszczów, odbyło się spotkanie kapłańskie. Do czeladzkiego Ars przybyło ponad 30 księży diecezji sosnowieckiej na czele z bp Grzegorzem Kaszakiem, który przewodniczył Eucharystii. Jak co roku uroczystość odbyła się na zaproszenie kustosza sanktuarium - ks. Józefa Handerka.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Karol Nędza, wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin sosnowieckiej kurii.

Następnie ks. Lesław Mirek, dyrektor domu rekolekcyjnego "Księżówka" w Zakopanem wygłosił konferencję.  Ks. Mirek tematykę swojego wystąpienia, jak również homilię w czasie Mszy św., osnuł wokół „Listu do kapłanów na Wielki Czwartek” autorstwa św. Jana Pawła II z roku 1986, wydanej na 200. urodziny św. Jana Marii Vianney'a.

Eucharystia odbyła się z licznym udziałem wiernych zarówno miejscowej, jak i okolicznych parafii, którzy przyszli wspierać swoja modlitwą kapłanów diecezji sosnowieckiej. Obecność wiernych świeckich stała się okazją do przypomnienia o relacji między kapłanami i świeckimi, do których posyła ich biskup.

Spotkanie zakończyło się wspólnym, kapłańskim posiłkiem, który odbył się w ogrodzie parafialnym.

tekst i zdjęcia: Mikołaj Wójtowicz