Czeladź: listopadowy różaniec na Rynku

Data dodania: 2021.11.17

Listopadowy Publiczny Różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego odbył się w sobotę 13 XI. Uczestnicy zebrali się na czeladzkim Rynku przed figurą Matki Bożej, która ustawiona została w centralnej części placu. Modlitwie przewodniczył ksiądz Jarosław Wolski - proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi.

Zebrani na modlitwie rozważali tajemnice chwalebne różańca świętego. Zmartwychwstały Chrystus daje życie wieczne w niebie, które stanie się niebieską ojczyzną na wieki. Ksiądz proboszcz podkreślił, że konieczne jest także zatroszczenie się o ziemską ojczyznę. Listopadowy różaniec był szczególną formą łączności duchowej z broniącymi granic kraju. Była to także forma wyrażenia więzi z tymi, którzy oddali życie za ojczyznę.

Modlitwie towarzyszyła przyjazna jak na listopad aura. Rynek oświetlały jesienne promienie słońca, które wyjrzało zza chmur. Nad głowami na tle błękitnego nieba powiewała na wietrze polska flaga trzymana przez jednego z uczestników. Dodało to niepodległościowego nastroju spotkaniu i przypominała o łączności duchowej z Ojcami Niepodległości.

relacja Agnieszka Babio & ks. Andrzej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.