Czeladź: Msza ku czci św. Szarbela

Data dodania: 2019.11.24

Relikwie św. Szarbela po raz pierwszy przybyły do Czeladzi w ostatni wtorek października bieżącego roku. Jako kontynuacja tamtego wydarzenia każdego 22 dnia miesiąca, w kościele św. Stanisława odprawiana jest Msza święta o świętym Szarbelu, połączona z ucałowaniem relikwii i namaszczeniem olejem Świętego Szarbela. W piątek, 22 listopada, odbyła się kolejna taka Msza święta, celebrowana przez księdza Jarosława Wolskiego - proboszcza parafii. We Mszy świętej wzięła udział liczna grupa wiernych, a Kaznodzieja w homilii podkreślił, iż kult Świętego Szarbela ma prowadzić do naszego oczyszczenia i uświęcenia.

Tekst i FOTO: ks. Andrzej Uliniarz