Czeladź: Msza za wstawiennictwem św. Józefa

Data dodania: 2021.05.20

W sanktuarium św. Jana Marii Vianneya i parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi z racji Roku św. Józefa każdego 19. dnia miesiąca odbywa się uroczysta Msza św. i nabożeństwo. W miesiącu maju Eucharystii przewodniczył bp Grzegorz Kaszak.

Kazanie wygłosił ks. Mariusz Trąba. Ksiądz Biskup poświęcił także figurki św. Józefa, które do swych domów zabrali uczestnicy modlitewnego spotkania.

Po Mszy św. trud swej pracy zawierzyli przedstawiciele różnych zawodów wypraszając szczególne wstawiennictwo i opiekę św. Józefa. W procesji z darami pracy rąk swoich przybyli: gospodynie, nauczyciele, górnicy, stolarze, piekarze, pracownicy umysłowi, brukarze, krawcowe, pielęgniarki, kapłani i siostry zakonne.

Nabożeństwo do św. Józefa cieszy się zainteresowaniem wiernych, którzy nie tylko w Roku św. Józefa wypraszają u Niego potrzebne łaski dla rodzin, zakładów pracy i siebie.

tekst: ks. Tomasz Zmarzły
foto: Piotr Lorenc