Czeladź: odpust w parafii św. Stanisława

Data dodania: 2020.05.09

8 maja, w piątek o godzinie 18, w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi odbyła się uroczysta Msza święta odpustowa ku czci patrona parafii. Tegoroczną uroczystość odpustową zaszczycił swoją obecnością ks. Mariusz Pacwa z archidiecezji katowickiej. To budowniczy i proboszcz parafii w Nieboczowach, dyrektor Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach oraz budowniczy Domu Pielgrzyma w Piekarach Śląskich.

W wygłoszonej homilii kaznodzieja mówił o cnotach świętego Stanisława, w szczególności akcentując cnotę pokory. Powiedział, że każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by być świętym. Szczególnie w obecnym czasie nie można ulec pokusie konsumpcjonizmu, ale trzeba być dobrym dla bliźnich. Szczególnym zadaniem dla chrześcijan jest to, by dawać potrzebującym serce. Trzeba również pokazywać piękno swojego serca przez dobre słowo, a w szczególności przez dobre czyny. Nie możemy szczególnie w obecnej sytuacji dopuścić do tego, by zagłuszyć w sobie wrażliwość na drugiego człowieka.

Na zakończenie słowo do wszystkich skierował proboszcz parafii ksiądz Jarosław Wolski. Następnie ksiądz Pacwa udzielił błogosławieństwa relikwiami świętego Stanisława, a po krótkim nabożeństwie podłączonym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu udzielił błogosławieństwa eucharystycznego.

Tekst i FOTO: ks. Andrzej Uliniarz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.