Czeladź: poświęcenie nowej części ważnego oddziału

Data dodania: 2020.07.28

W piątek 24 lipca, w szpitalu w Czeladzi, została otwarta i poświęcona nowa część Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Aktu poświęcenia Oddziału dokonał proboszcz parafii, ks. Jarosław Wolski. Tym samym liczba miejsc intensywnej terapii w szpitalu wzrosła do ośmiu. Zakupiono respiratory, kardiomonitory i aparat USG. Są dwa aparaty do hemodializy, które mogą prowadzić terapię nerkozastępczą u chorych. Na oddziale leczeni są chorzy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia z  niewydolnością oddechową, krążeniowo-oddechową, niewydolnością wielonarządową oraz po rozległych zabiegach operacyjnych.  Władze powiatu będzińskiego zdecydowały także o zakupie dla szpitala  nowego ambulansu wraz z wyposażeniem medycznym. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi powiatowa lecznica staje się coraz lepiej przystosowana do potrzeb pacjentów i dynamicznego rynku medycznego. W otwarciu uczestniczyły władze powiatu i miast oraz przedstawiciele Parlamentu.

Tekst i FOTO: PZOZ Czeladź