Czeladź: Różaniec na Rynku

Data dodania: 2021.02.15

W sobotę 13 lutego o godz. 13:00, rynek Starego Miasta w Czeladzi stał się miejscem publicznej modlitwy różańcowej, w intencji o odnowę moralną Narodu polskiego.

Mroźna, zimowa pogoda, nie stała się przeszkodą w zgromadzeniu ponad czterdziestu osób na wspólnej modlitwie.  Przewodniczył jej proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Czeladzi - ks. Jarosław Wolski.

Podczas odmawiania części bolesnej Różańca, w  rozważaniach, nawiązał do zbliżającego się Wielkiego Postu. Przypomniał prawdę o naszych grzechach i słabościach, w odniesieniu do krzyża Chrystusa, w którym odnajdziemy siłę, by odnieść nad nimi zwycięstwo.

relacja: ks. Andrzej